نسخه چاپي
1398/07/17 :: ٠٩:٤١ 
تأکید دبیرکل حزب الله

عاقبت اعتماد به آمریکا خواری است

سید حسن نصرالله با اشاره به رها کردن کُردهای سوریه توسط آمریکا گفت نمی توان به ایالات متحده اعتماد کرد، هر کسی که به آن تکیه کند خوار و ذلیل می‌شود.

عاقبت اعتماد به آمریکا خواری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از تلویزیون المنار، دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به تصمیم آمریکا برای خروج از شمال سوریه و پشت کردن به متحدان کُرد خود گفت این مسأله بار دیگر ثابت کرد آمریکا قابل اعتماد نیست و چنین سرنوشتی در انتظار همه کسانی است که به آمریکا دل بسته اند.

سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان سه شنبه شب در سخنرانی خود به مناسبت نزدیک شدن به اربعین حسینی در مجتمع سید الشهداء در ضاحیه جنوبی بیروت گفت: چرا رهبر انقلاب-خداوند حفظشان کند- می فرماید با آمریکا هیچ گونه مذاکره ای نخواهیم کرد؟ چون تجربه ثابت کرده است آمریکایی ها به توافق ها و تعهدات هیچ گونه پایبندی ندارند. آنها هیچ متحدی نیز ندارند. نگاه کنید یک شبه با کُردها در منطقه شرق فرات چه کردند. رسانه های اسرائیلی را پیگیری کنید که چگونه این مسأله به یک عزا در فلسطین اشغالی برای صهیونیست تبدیل شده است.

وی افزود: این اقدام, واقعیت آمریکا را آشکار ساخت. این, نتیجه دل خوش کردن به آمریکاست. این, نتیجه خود را به دست آمریکا سپردن است. این, سرنوشت هر کسی است که مسیر خود را به آمریکا گره زده باشد. این, یک پیام برای همه ملت ها, نیروها, حکومت ها و احزابی است که به آمریکا تکیه کرده اند و دل بسته اند. آیا تمام این تجربه ها در طول ده ها سال و آخرین مورد آن در منطقه شرق فرات برای هر صاحب عقل, درک و فهمی کافی نیست تا به دنبال گزینه های صحیح و درست باشد و بداند اعتماد به آمریکا یک گزینه شکست خورده و زیانبار است.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها از همپیمانان خود حمایت نمی‌کنند و هیچ احترامی برای توافقات قائل نیستند.
سید حسن نصرالله تاکید کرد: نمی‌توان به ایالات متحده اعتماد کرد، هر کسی که به آن تکیه کند، خوار و ذلیل می‌شود.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 541645

  • بازديدکنندگان امروز : 265

  • کل بازديدکنندگان : 1127485

پیوندها